En İyi Nargile İçme Zamanı Hangisidir?

En İyi Nargile İçme Zamanı Hangisidir?

Nargile haz duyulan bir tütün ürünü olmakla beraber her ne kadar zararlı bir tütün ürünü olarak bilinse de insanlar bu ürünü içerken haz ve zevk duymaktadır. Kaliteli nargile tütünleri neredeyse her yerde tüketimi hızla yayılmakla beraber nargile en çok da kafelerde çoğalma göstermiştir. Elbette nargileyi hazırlayarak içmek sigara kadar basit bir kullanıma sahip değildir. Çünkü nargile hazırlanışı sigara kadar kolay olmamakla beraber hazırlaması vakit gerektiren türlü aşamaları vardır. Çünkü nargile tütünü sigaradan farklı bir yapı olmakla beraber biraz sıvı şeklindedir. Tabii ki nargileyi içmek için ise özel anlar ya da keyfi durumlar göz önünde bulundurulmalıdır. Genel olarak nargile içen insanlar piknik alanlarında mangaldan sonra mangalın ateşini kullanarak közünü de yemekten sonra nargile hazırlamak için tüketir. Ya da yağmurlu veya karlı havalarda tüketilmesi nargile kullanıcıları bakımından zevk duyulacak içme zamanları arasındadır.

Nargile Tüketme Mekânları

Nargile tüketen bazı kullanıcılar için bu keyif hayatlarında rutin hale gelmiştir. Bu kişiler işten eve döndükten ve yemeklerini yedikten sonra nargilelerini hazırlayarak ya da bir kafeye giderek o günlerini de boş geçmemektedir. Nargile tüketmek için ya da hazırlamak için mekânlar oldukça önemlidir. Bu keyif ürününü hazırlamak için mangal sonrası piknik alanları olası mekânlar arasındadır. Çünkü burada nargile hazırlamak için gerekli ortam vardır. Ayrıcı nargile içmek için en büyük problem olan köz pişirmesi de mangal sonrası ateş ile sağlanabilmektedir. Dolayısıyla bu piknik alanları nargile hazırlamak için uygundur. Bir diğer mekân ise evlerdir. Balkonu geniş evler nargile hazırlanması ve tüketimi için oldukça önemlidir. Karlı ve yağmurlu havalarda bu tür balkonlarda nargile tüketmek oldukça keyif verici olacaktır. Tabii ki bir de nargilenin hazır olarak geldiği nargile kafeler vardır.

Nargile Tüketimi ve Hava Şartları

Nargile kullanan kişiler nargilenin tütün aromasını dumanından haz duydukları için kullanırlar. Tüm bu haz ve zevki yaşarken aynı zamanda hava şartlarının da etkisi vardır. Nargile tüketimi sıcak havalarda içilmek istemezken kış aylarında serin havalarda ise oldukça sevilerek tüketilmektedir. Genelde seçilen havalar ise karlı ve yağmurlu hava şartları oluyor. Bu havalar nargile tüketimi için en çok tercih edilen havalardır. Bu tarz havalarda nargile kafeler ise genel çok dolu ve yoğun olmaktadır.

Nargile İçme Zamanı ve Sağlık

Nargile tüketme aşamasın da sağlık önemli bir noktadır. Bu zevk ürünü sıcak havalarda tüketildiği takdirde baş dönmesi, mide bulantısı ile beraber bayılmalarda görülmektedir. Nargile tüketimi genellikle serin havalarda kullanılmalıdır. Ayrıca nargile tüketimine en ufak hastalıkta ara verilmelidir. Çünkü hasta iken nargile tüketimi hastalığın derecesini arttırabilmektedir. Bir başka faktör ise genellikle nargile kafelerde nargile tüketmemek sağlık açısından oldukça önemlidir.

admin Hakkında

Bir cevap yazın