En İyi Nargile Nasıl Hazırlanır?

En İyi Nargile Nasıl Hazırlanır?

Nargile bir tütün ürünü olmakla beraber insanlar bu ürünü içerken büyük bir zevk duymaktadır. Sigaranın babası olarak sayılabilecek bu ürün neredeyse her yerde tüketimi hızla yayılmıştır. Tabii ki nargile içmek sigara kadar basit değildir. Çünkü nargile yapımı sigara kadar basit olmamakla beraber uğraş gerektiren bir hazırlama aşaması vardır. Çünkü nargile tütünü sigaradan farklı bir yapıdadır. Bununla beraber nargile içmek için ise öncelik ile bir nargile takımı gerekmektedir. Bu takımdan sonra ise gerekli olan malzemeler arasında genelde nargile takımı harici satılan lüle gerekir. Başka gerekli malzeme ise folyo ya da yanmaz lüle alınmalıdır. Bir başka faktör ise nargileyi içmek için gereken nargile kömürüdür. Bu kömür nargile içilecek ortama göre kömürü pişirmek için ateş, tüp ya da elektrikli nargile kömürü ısıtıcısı olması gerekir.

Nargile Nasıl Hazırlanır Püf Noktaları

Nargile İçin En İyi Tütün Nasıl Olmalıdır?

En iyi nargile hazırlanışı kuşkusuz en iyi tütün ile yapılabilir. Nargileyi hazırlamak için kalite bir tütün seçmek gerekir. Tabii ki kaliteli tütünü seçerken maddi boyutu da düşünmek gerekmektedir. Tütün ne kadar kaliteli ise fiyatı da aynı oranda yüksektir. İyi tütün nargile kalitesini arttırdığı gibi aynı zamanda içim sırasında bol duman gelmesine de olanak sağlar. Tüm bu tütün faktörünün yanında tabii ki nargile yapısı ve lüle boyutu da bu ürününün dumanının ve tütün aromasının düzgün bir şekilde içilmesini yüksek oranda sağlayacaktır.

En İyi Nargile Lüleye Tütün Koyulması

En iyi, en lezzetli ve bol dumanlı nargile hazırlamanın en önemli noktalarından biri de tütünün lüleye nasıl yerleştirildiğidir. Lülenin delikli olan kısımları tütünün yanarak hava geçmesini sağlayan kısımlardır. Bu kısımlar sayesinde tütünün yanarak oluşturduğu duman deliklerden geçerek kullanıcının içmesine olanak sağlamaktadır. Aynı zamanda bu duman tütünün yanması ile beraber oluşurken tütünün aroması da bu dumanla beraber aynı yoldan geçer. Dolayısıyla tütün lüleye koyulurken bu deliklerin kapanmaması gerekir. Deliklere bir çubuk koyarak tütünlerin kapanmaması sağlanabilir. Tütün koyulduktan sonra bu çubuklar çıkarılabilir. Tütün ise lüleye fazla koyulmamalıdır. Fazla koyulduğu durumlarda nargile hemen bozularak içilemez hale gelir. Daha sonra lüle kapatılarak köz koyularak içime sunulabilir.

Nargile İçin En İyi Nargile Közü

En iyi nargile için en iyi tütün seçildikten sonra sıradaki aşama köz seçimidir. Nargile içmek için seçilecek en önemli malzeme aslında köz seçimidir. Köz uzun dayanmalı ve kolay pişirilebilmelidir. Bu özelliklerinin yanında köz seçerken dikkatli olunması gerekir. Çünkü nargile közü kaliteli seçilmediği takdirde nargile kullanan kişi karbon monoksit zehirlenmesi yaşayabilir. Bu tür közler kalitesiz seçildiği takdirde insan sağlığını bu zehirlenme ile birlikte ölüme kadar götürebilmektedir. Ayrıca sağlık açısından çok sık nargile tüketmemek gerekir.

Nargile suyu nasıl yapılır?

En iyi nargile nasıl yapılır? Nargile suyunun yapılması hiç zor değildir. Eğer nargilenin suyunu düzgün yaparsanız en iyi nargile o olacaktır. Nargile su seviyesi nargile serinin en alt noktasını 1-2 cm suyun içinde bırakacak kadar su eklenir. Eğer çok su koyulursa nargileyi içmesi zorlaşırken az konulması taktirinde duman yeterince suda süzülmez. Nargile su yerine ne konur? Nargilede su yerine su da koyabilirsiniz fakat soğuk süt koyarsanız daha yumuşak içim elde edebilirsiniz. Ekstra ise buz da koyabilirsiniz. Sütlü Nargile Nasıl Yapılır? Normal su seviyesi gibi su yerine aynı işlemleri yaparak süt koyabilirsiniz. Bol dumanlı nargile nasıl yapılır? Nargilede bol duman olması için tütün önemi başlarda geliyor. Mesela naneli tütün kullanırsanız çok duman çıkmaz. Meyveli kullanırsanız daha çok duman çıkarabilirsiniz ve marpuçunuz temiz olmalıdır. Peki ya meyveli nargile nasıl yapılır? Meyveli tütün almalısınız meyve tadının gelmesini istiyorsanız.

Nargile nasıl yanar?

Nargilenin yakımı da çok kolaydır. Alüminyum mat kısmı aşşağı gelecek şekilde yerleştirin. Eğer lüleniz büyükse 3 köz kullanmanızı tavsiye ederiz. Eüer küçük ise 2 köz kullanmanız daha ideal olur. Böylece nargılenız yanacaktır.

Nargile nasıl açılır?

Nargile aldınız içeceksiniz fakat tadı gelmiyor daha çok duman geliyor. Bunun çözümü kolay. İlk önce közlerinizi çiçek gibi dizin sonra ise 2-3 dk tütünün yanmasını bekleyin. Sonra güçlü güçlü çekin tadını almaya başlayacaksınız. Eğer hala gelmiyorsa tütününüz dandik olabilir.

Evde iyi nargile nasıl yapılır?

El yapımı nargile nasıl yapılır?

1) Nargilenizi temizlemek. Her şeyden önce sağlığınızı düşünün..

2) Nargile camına su ekleyin.

3) Nargile serini, marpucu ve tepsiyi yerleştirin.

4) Nargilenin Hava akışını kontrol edin.

5) Lüleye tütün koyun.

6) Lülenizi folyo ve/veya cezve ile kapatın. (folyo ile kapatmak daha iyidir)

7) közünüzü yakın. …

admin Hakkında

Bir cevap yazın