Kaliteli Nargile Nasıl Anlaşılır?

Kaliteli Nargile Nasıl Anlaşılır?

Son zamanlarda popüler bir hale gelen nargile eski zamanlardan günümüze kadar gelen bir ürün olarak bilinmektedir. Tüketiciler bu ürünü içerken aroması ve dumanından dolayı zevk ile tüketmeye devam etmektedir. Popüler hale gelen nargile mekânsal olarak tüketimi hızla artış göstermektedir. Elbette nargile içmek sigara kadar pratiklik göstermemektedir. Bu bağlamda nargileyi hazırlama uğraş gerektiren bir hazırlama aşaması göz önünde bulundurulması gereken bir faktördür. Bu nedenledir ki nargile tüketmek için öncelikle bir nargile takımına sahip olmak gerekmektedir. Eğer tüketici bu nargile takımına sahip ise gerekli olan diğer malzemelerden bazıları ise lüle, alüminyum folyo ya da alüminyum folyo yerine yanmaz lüle, maşa, köz ve marpuç gibi malzemeler gereklidir. Gerekli olan en önemli malzeme ise tabii ki nargile tütünüdür. Tüketici nargileyi kendisi hazırlamayacak ise nargile satışının olduğu bir mekânda rahatça tüketebilir.

Nargile Tüketilirken Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Bir nargile kafeye gidildiğinde ya da bir başka ortamda kendi hazırlamadığınız nargileyi tükettiğinizde nargile kalitesini anlamak için ilk olarak nargilenin kolay açılıp açılmadığına bakmak gerekir. Nargile kolay açılmıyorsa ya tütün kalitesizdir ya da tütün lüle koyulurken çok sıkı koyulmuştur. Daha sonra nargile tüketimi başladığında kaliteli olduğu anlamak için nargilenin aromasının alınabilmesi ve dumanın ne kadar iyi geldiğinden nargilenin kalitesi rahatlıkla anlaşılabilir. Tüm bunların yanında nargile takımının modeli de önemlidir. Bir başka anlama yöntemi ise dumandan gelen kokudur. Aroma kokusu ne kadar fazla geliyor ise nargilenin ne kadar kaliteli olduğunu bu tarz faktörlerden anlayabilir.

Nargile Kalitesini Etkileyen Faktörler

Her üründe olduğu gibi nargilenin kalitesini etkileyen faktörlerde vardır. Bunlardan en önemlisi nargile takımıdır. Nargile takımı iyi seçildiği aşamadan sonra ise nargile takımın temizliğidir. Nargile temiz değilse tütün ne kadar kaliteli olursa olsun nargile tüketilirken gelen aromayı ve duman kalitesini olumsuz yönde etkileyecektir. Tüm bunlardan sonra elbette kaliteli tütün seçimi gerekir. Kaliteli tütün seçilmediği taktirde nargile tüketimini olumsuz yönde etkileyebileceği için nargile içilirken aroma ve dumanı az miktarlarda hissedilecektir. Tabii ki bir başka malzeme seçimi ise nargile kömürüdür. Nargile kömürü kaliteli seçilmelidir. Bu faktörlerden sonra ise nargile hazırlama aşaması da nargile kalitesini etkilemektedir. Nargile hazırlarken nargile tütününü lüleye çok ıslak koymamak gerekir ve tütün lüle yerleştirilirken lüle deliklerinin kapanmamasına özen gösterilmelidir. Yanmaz lüle folyoya göre daha verimli olduğu için nargile kalitesini de etkilemektedir.

Nargile Neden Tercih Edilir?

Elbette her üründe olduğu gibi insanların nargile tüketimini tercih etmesinin nedenleri vardır. Bunlardan en önemli olanı nargile tüketilirken oluşan aroma ve dumanıdır. Bunun yanı sıra insanlar günlük hayatın stresinden uzaklaşmak içinde nargileyi tercih etmektedir. Tabii ki nargile tüketen kişiler nargile tüketirken mutlu oldukları için de nargile tüketmektedir.

 

admin Hakkında

Bir cevap yazın