Nargile Fiyatları Ne Kadardan Başlıyor?

nargile fiyatları

Nargile Fiyatları Ne Kadardan Başlıyor?

Nargile fiyatları alacağınız nargilenin kalitesine göre farlılıklar göstermektedir. Çok çeşitli nargileler vardır. Ucuzu da pahalısı da çok pahalısı da vardır. Kaliteli nargilenin fiyatı da, kullanılan malzemeler nedeni ile pahalı olmaktadır. “Ucuz etin yahnisi ucuz olur” atasözü bunu ortaya koymaktadır. Ekonomik fiyatla piyasaya sürülen nargileyi aldığınızda, kısa zamanda deforme olacak, kısa zamanda kullanılamaz hale gelecektir ve ikinci bir nargile almak zorunda kalacaksınız. Bu da sizin için pahalıya mal olacaktır. Oysa kaliteli bir nargile alarak belki biraz fazla ödeyeceksiniz. Fakat uzun yıllar kullanacak ve kalitenin keyfine varacaksınız. Nargile keyif için kullanılan bir üründür. Keyif için harcanan paranın da ekonomisi olmaz.

Kaliteli Bir Nargilenin Yanında Malzemenin Önemi

Nargileniz her ne kadar kaliteli olursa olsun, kullanacağınız malzemeler de çok önemli yere sahiptir. Sadece nargilenin kaliteli olması tek başına yeterli değildir. Kullanılan malzemenin kalitesi de nargile fiyatlarını etkilemektedir. Bunun yanında nargilede kullanılan malzemelerde de kaliteli olmalı bu malzemeler tütünü, kömürü, gibi malzemelerdir. Kullanacağınız tütünün en kalitelisini kullanmak size iyi ve kaliteli bir içim sunacaktır. Rast gele bir kömür yerine, özellikle paketlenmiş meşe odunu kömürü kullanmanız gerekir. Kullanılan malzemenin temiz olması da içim zevkine ayrı bir zevk katan unsurlardandır. Kullanılan ek malzemelerinde kaliteli olması, nargilenin kalitesine fazlası ile etkilemektedir. Kaliteli bir içim, Kaliteli bir nargile ile sağlanabilir.

Nargile Fiyatları Hakkında

Nargile fiyatları nargilenin kalitesine ve firmalar göre değişiklik göstermektedir. En düşük fiyat 30 ila 40 TL arasındadır. Ancak bu fiyatlara alınan bir nargile size aradığınız nargile içme keyfini asla yaşatmayacaktır. Genelde bu fiyatlara Çin malı nargileler satılmaktadır. Kısa sürede bozulan nargilelerdir. Orta halli bir nargile fiyatı ise 80 TL ile 170 TL arasında olan nargilelerdir. Bunun üzerindeki fiyatlar ise 300 den başlayıp 500 TL ye kadar ulaşmaktadır. Kaliteli nargile ya cam, ya çelik olması ya da pirinçten olması gerekir. Bazı kültürlerde birden çok marpuca sahip nargileler kullanılmaktadır. Ancak bu sağlıklı bir içim keyfi değildir.

Kaliteli Nargile ve Nargile Malzemesi Nereden Alınır

Nargile almak için iyi bir araştırma yapmak ve kaliteli bir nargile almak gerekir. Ucuz nargile kısa zamanda bozulacak ve nargile özelliğini kaybedecektir. O nedenle bir kere alıp kalitelisini almak gerekir. Çoğu nargile satan firmalarda, Çin malı kalitesiz ucuz nargilelerde bulunduğu gibi çok kaliteli nargilelerde bulunmaktadır. Bu arada kaliteli nargileye kaliteli malzemeler kullanmak gerekir. Aksi halde nargile ne kadar kaliteli olursa olsun, malzeme kaliteli olmayınca nargile keyfini laiki ile yaşamanızda mümkün olmayacaktır. Kaliteli nargile ve malzemeyi alabileceğiniz adres, https://www.nargilex.com adresidir. Burada aradığınız en kaliteli malzemeleri ve zevkle uzun zaman kullanabileceğiniz nargileleri bulabilirsiniz.

admin Hakkında

Bir cevap yazın