Nargile Seçimi Nasıl Yapılır?

nargile takımı

Nargile Seçimi Nasıl Yapılır?

Doğu medeniyetleri tarafından bulunan nargile günümüze kadar gelmiş ve sevilerek de kullanılmaya devam ediyor. İlk önce Hintliler tarafından icat edilen nargile buradan da Avrupa devletlerine kadar yayılmıştır. Sigaradan farkı tütünün dumanı sudan geçirilerek kullanıcılar tarafından ciğerlere çekilir. Nargile marpuç yardımı ile içilir. Bu sebeple silikon marpuçlar ve kullan at marpuçlar daha sağlıklıdır. İlk zamanlar nargile, orta yaş sınıf tarafından daha çok kullanılırken günümüzde gençler tarafından da kullanılıyor. Bunun en büyük sebebi meyve aromalı tütünlerin kullanılmasıdır. Kullanılan meyveli tütünler ağızda hoş tatlar bırakıyor. Nargile bir düzenek halindedir ve makine gibi işliyor. Nargile için en iyi köz meşe ile oluşuyor.

İyi Nargile Nasıl Olur

Nargile her dönem sevilerek kullanılmıştır. Bu sebeple iyi hazırlanan nargilelerin bazı özellikleri bulunur. bunlar; nargile içerken ya da yeni içmeye başlayanlar için çekimi iyi olan nargileler tercih edilmelidir. Aksi halde baş ağrılarına sebebiyet verebilir. Nargilede bulunan tahliye sibobu vasıtasıyla acılaşmış dumanlar dışarı atılmalıdır. Hazırlanan nargilelerin kaliteli bir kullanım sağlaması için hava kaçırıp kaçırmadığına dikkat etmek lazımdır. Kullanılacak tütünlerin kaliteli ve hava almayacak şekilde muhafaza edilmesi ve lüle içerisine kontrollü bir şekilde koyulması gerekir. Marpuçlara dikkat etmek gerekir. Özellikle yıkanabilme özelliği bulunan silikon marpuçlar seçilmelidir. Nargile takımlarının metal parçalardan hazırlanmış olanları daha iyi sonuç verir. Çünkü metal nargile setlerinin koku tutma gibi bir niteliği bulunmaz.

Kaliteli Nargile Tütününün Özellikleri

Nargile arkadaş sohbetlerinde ya da tek başına kişilerin kullanmış oldukları keyif aracıdır. nargileden iyi bir tat alınmak isteniyorsa tütününün kaliteli olması gerekir. Özellikle kaçak tütünlerden uzak durmak ve yerli tütün kullanmak gerekir. Kaliteli tütünün rengi altın sarısına benzer. Ayrıca kaliteli nargile tütünü rahatsızlık vermez ve baş ağrısı yapmaz. Kullanılan aromalı tütünlerde bulunur. bu tütünler nargilenin içerisine yerleştirilir ve içilirken ağızda hoş tatlar bırakır. Aromalı tütünleri hemen her mekanda bulmak mümkündür. Bu tütün yapısı itibari ile hafiftir. İnsanların zevklerine daha fazla hitap etmektedir. Herkesin sevebileceği bir meyve aroması olması sebebiyle farklılık gösterir. Lüle içerisine biraz aromalı tütün bırakılır ve sudan geçirilen duman çekilir.

Kimler Nargile Kullanır

Nargile günümüzde yaygın bir şekilde kullanılır. genelde nargileyi orta yaş grubu erkekler kullanırken şimdilerde gençler arasında da bir akım gibi kullanılmaya başladı. Ayrıca nargile bayanlar tarafından da kullanılır. Şekli, yapısı ve tatları ile nargile yeni nesil gençlerde merak uyandırmakta ve bir defa denenmeye başlaması ile bu durum sürekli hale geliyor. Açık alanlarda kafelerde nargile içen insanları görmek mümkündür. Fakat nargile ne kadar dumanı sudan geçirilse de az tüketmek gerekir. İnsan sağlığını olumsuz etkileyebilir. Nargile kullanırken getirilen marpuçların önceden kullanılmadığından veya temiz olduğundan emin olmak gerekir.

admin Hakkında

Bir cevap yazın